header banner
Default

Filipinler, kripto paralar üzerinde yeni düzenlemeler yapıyor


Table of Contents
  Tam Boyutta Gör
  Geçtiğimiz sene yaşanan FTX ve Terra krizleri, kripto endüstrisinin düzenlenme ve denetlenme ihtiyacını ön plana çıkardı. Birçok ülke, kripto düzenlemelerinin yapılması gerektiğini dile getirdi. Bu kapsamda başlayan hareketlilik, yeni yılda da devam ediyor. Son olarak Filipinler Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, ülkenin kripto paralar üzerindeki yetki gücünü daha fazla artırmak istiyor.

  Kripto para piyasası her geçen gün büyüyor, genişliyor. Piyasanın git gide büyümesi birçok ülkeyi kripto konusunda harekete geçirdi. Bununla birlikte birçok ülke kripto sektöründeki kayıt dışı şirketler konusunda yatırımcılarını uyarmaya başladı. Filipinli menkul kıymetler düzenleyicisi, Blockchain teknolojisini kullanan kripto, kripto şirketleri ve diğer finansal ürünler hakkında daha sıkı kurallar getirmek için harekete geçiyor.

  Bu taslağa göre düzenleyici, yasaları ihlal ettiği tespit edilen müdürlere, yöneticilere veya sektördeki diğer çalışanlara yaptırım uygulama hakkını da elinde bulunduracak. Bu durum, Filipinli düzenleyicinin sektörde kendi yargı kurallarını oluşturmasına izin verecek. 

  Sağlayıcılarıyla birlikte dijital kanallar aracılığıyla erişilen ve sunulanlarla ilgili dijital finansal ürünler ve hizmetler de dahil olmak üzere diğer finansal ürünler de SEC’in yetki alanına girecek.

  Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
  istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:

  Sources


  Article information

  Author: Jamie Hoffman

  Last Updated: 1699539482

  Views: 957

  Rating: 4.6 / 5 (33 voted)

  Reviews: 98% of readers found this page helpful

  Author information

  Name: Jamie Hoffman

  Birthday: 1983-02-03

  Address: 5406 Odom Glen Suite 900, East Jennifer, TN 77780

  Phone: +4418075525550589

  Job: Medical Doctor

  Hobby: Billiards, Baking, Bowling, Sailing, Coin Collecting, Metalworking, Calligraphy

  Introduction: My name is Jamie Hoffman, I am a variegated, resolute, cherished, spirited, unwavering, proficient, dazzling person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.